HOGYAN TESZTELTÜNK

A vezeték nélküli porszívók TESZTELÉSE

A legjobb öt vezeték nélküli porszívókat bemutató listánkat összetett tesztjeink eredményei alapján állítottuk össze.

Megjegyzés: teszteléskor azokat a termékeket választjuk, amelyek a legjobb véleményekkel rendelkeznek az alza.hu weboldalon.

A vezeték nélküli porszívók tesztje során az alábbiak alapján értékeltük a termékeket:

  • A vezeték nélküli porszívó kinézete
  • A vezeték nélküli porszívó használhatósága
  • A vezeték nélküli porszívó felszereltsége
  • A vezeték nélküli porszívó kialakítása
  • A vezeték nélküli porszívó ára
Egy nő takarít az újonnan vásárolt vezeték nélküli porszívójával
A képen egy nő nagyon örül, hogy kapott egy új vezeték nélküli porszívót

Meddig bírja egy töltéssel a vezeték nélküli porszívó?

  1. Na, ez aztán a milliódolláros kérdés, igaz? A vezeték nélküli porszívók üzemideje olyan változatos, mint nagyinak a süteményei. Általában 15-60 perc között mozog egy töltéssel, de ez nem kőbe vésett szabály. A legtöbb modell normál üzemmódban 30-40 percig bírja szusszal, ami pont elég egy gyors takarításhoz. De ha bekapcsolod a turbó módot, akkor úgy fogy az akksi, mint a fagyi a kánikulában - akár 15 percre is lecsökkenhet az üzemidő. A csúcsmodellek már 60-80 percig is kitartanak, ami olyan, mintha maratont futnának a takarítás világában. Persze, ez függ attól is, mit porszívózol épp: ha szőnyeget gyötörsz, az jobban meríti az akksit, mint a sima padló. Szóval, ha nem akarod, hogy a porszívód félúton adja be a kulcsot, figyelj oda az üzemidőre vásárláskor!

Mennyire hatékonyak a vezeték nélküli modellek a vezetékesekhez képest?

Na, ez olyan kérdés, ami jobban megosztja az embereket, mint a hawaii pizza! Régen a vezeték nélküli porszívók olyan gyengék voltak a vezetékesekhez képest, mint egy kiscsibe egy buldózerhez. De ma már? Hát, nagyot fordult a világ! A csúcskategóriás vezeték nélküli modellek már simán felveszik a versenyt vezetékes társaikkal, legalábbis rövid távon. Szívóerejük gyakran 100-150 AW (air watt) körül mozog, ami már elég izmos ahhoz, hogy felszedje azt a makacsul megbújó koszt is. Persze, a vezetékesek még mindig verhetetlenek a hosszú távú, nagy területű takarításban - elvégre nekik nem kell az akksi miatt aggódniuk. De a hétköznapi használatban? A vezeték nélküliek már simán állják a sarat. Ráadásul olyan helyekre is befurakodnak, ahová a vezetékes tesók álmukban sem jutnának el. Szóval, ha nem épp egy kastélyt akarsz kiporszívózni, a vezeték nélküli simán hozza a formát!

Melyek a legcsendesebb vezeték nélküli porszívók a piacon?

A csendes vezeték nélküli porszívók olyanok, mint a jó szomszéd - észre sem veszed, hogy ott vannak, de a munkájukat elvégzik. Manapság már nem kell attól tartanod, hogy porszívózás közben űrhajó-indításra emlékeztető zajt csapsz. A leghalkabb modellek 65-75 decibel körül mozognak, ami olyan, mintha valaki halkan beszélgetne melletted. A Dyson, Shark és LG márták különösen jeleskednek a hangtompításban - ezek olyan csendesen dolgoznak, hogy akár a szomszéd szobában alvó babát sem ébresztik fel. Persze, a turbó módban még ezek is felpörögnek kicsit, de akkor sem lesz olyan, mintha egy rockoncertre tévedtél volna. Ha igazán csendre vágysz, nézd meg az olyan modelleket, amiknek több sebességfokozatuk van - így te szabályozhatod a zaj és a szívóerő egyensúlyát. És ne feledd, a csendesebb működés nem jelent gyengébb teljesítményt - ezek a kis ninja porszívók úgy tüntetik el a koszt, hogy közben alig hallod őket!

Melyik modell a legpraktikusabb nagy házakhoz vagy gyakori használathoz?

Ha nagy kecóról vagy gyakori takarításról van szó, olyan porszívó kell, ami bírja a strapát, mint egy maratoni futó. A nagy házakhoz vagy szorgos háziasszonyokhoz/-apukákhoz a nagyobb akkumulátorral és tágas portartállyal rendelkező modellek passzolnak leginkább. A Dyson V11 Outsize például olyan, mint egy tank - hatalmas portartálya van és az akkuja is kitart, mint a jégkorszak. A Shark IZ462H pedig két akkumulátorral jön, szóval amikor az egyik kifullad, csak bedobod a másikat, és már pöröghetsz is tovább. A LG CordZero pedig olyan okos, hogy magától kiüríti a portartályát a dokkolóban - na, ez már sci-fi kategória! Ezek a modellek nem olcsók, de ha sokat porszívózol, meghálálja az árát. Olyanok, mint egy jó párkapcsolat - megbízhatóak, kitartóak, és nem hagynak cserben, amikor igazán szükséged van rájuk. Szóval, ha nem akarod, hogy a porszívód hamarabb adja fel, mint te, ezeket érdemes szemügyre venni!

Melyik vezeték nélküli porszívók a legjobbak az allergiásoknak?

Az allergiások számára a megfelelő porszívó kiválasztása olyan fontos, mint másoknak a kedvenc kávéjuk - életbevágó kérdés! A legjobb vezeték nélküli porszívók az allergiások számára olyanok, mint egy szuperhős: nemcsak felszívják a port, de fogva is tartják, nehogy visszaszökjön a levegőbe. A HEPA szűrős modellek ebben igazi bajnokok. A Dyson porszívói például olyan hatékony szűrőrendszerrel rendelkeznek, hogy még a mikroszkopikus méretű allergéneket is csapdába ejtik - ezek olyan aprók, hogy simán átférnének egy tű fokán. A Miele Triflex HX1 Pro is remekül teljesít ezen a téren, szűrője még a pollenekkel is elbánik. A Shark Anti-Allergen Complete Seal technológiája pedig olyan szigorú, hogy szinte hermetikusan lezárja a porszívót, nehogy egyetlen porszem is megszökhessen. Ezek a modellek nem csak takarítanak, de úgy megtisztítják a levegőt, hogy az allergiások végre fellélegezhetnek - szó szerint! Persze, az áruk kicsit borsosabb, de hát az egészség megfizethetetlen, nem igaz?

Léteznek olyan vezeték nélküli porszívók, amik nedves tisztításra is alkalmasak?

De még mennyire, hogy léteznek! Ezek a kétéltű porszívók olyanok, mint egy svájci bicska - mindenre van megoldásuk. A száraz koszt felszippantják, a nedves foltokat meg feltörlik, mint egy szorgos házimanó. A Tineco Floor One S3 például olyan ügyes, hogy egyszerre porszívózik és felmos, mintha csak bűvészkedne. A Bissell CrossWave Cordless Max meg úgy váltogat a száraz és nedves üzemmód között, mint más a TV-csatornákat. Még szőnyeget is tudsz vele nedvesen tisztítani, ami olyan, mintha varázsütésre újjászületne a padlód. A Roborock H7 pedig olyan okos, hogy még azt is tudja, mikor kell vizet adagolni a felmosáshoz. Ezek a multifunkciós csodák kicsit többe kerülnek, mint egyszerűbb társaik, de cserébe annyi helyet spórolsz a tisztítószer szekrényben, hogy akár egy kisebb jacuzzit is berendezhetnél oda. Szóval, ha szereted az "egy eszköz mindent megold" filozófiát, ezek a nedves-száraz porszívók neked valók!

Melyik modellek a leghatékonyabbak szőr és alom feltakarításában?

Ha kisállatokkal osztod meg az otthonod, akkor olyan porszívóra van szükséged, ami úgy szedi fel a szőrt, mint ahogy a macskád vadászik az egérre - gyorsan és hatékonyan. A Dyson V11 Animal például olyan erős, hogy simán felszippantja még a legmakacsabb szőrcsomókat is, mintha csak pihék lennének. A Shark IZ363HT Pet Pro meg olyan okos kefével van felszerelve, hogy a szőr nem tekeredik rá, hanem egyenesen a portartályba vándorol - ez olyan, mintha egy mini fodrász dolgozna a porszívódban. A Bissell IconPet Pro pedig kimondottan a kisállattartók álma: speciális fejei még az ágyneműből és a kárpitokból is kiszedik a szőrt, az illatosító funkcióval pedig eltünteti azt a jellegzetes "itt bizony állat lakik" szagot. Az alom feltakarítására pedig a Miele Triflex HX1 Cat&Dog egy igazi erőgép - úgy szippantja fel a szétszórt almot, mintha sosem lett volna ott. Ezek a modellek kicsit drágábbak, de ha nem akarod, hogy a lakásod úgy nézzen ki, mint egy szőrmók buli helyszíne, akkor megéri a befektetés!